Aktualności

Barbara Adamus, Paulina Adamus i Halina Brzozowska

Basia (58 lat), Paulina (32 lata) i Halina (58 lat) w sesji street projektu „Rozmowy przed lustrem”.

janina-malgorzata-dorota-iwona

Zajrzyj do poprzedniego posta dotyczącego uczestniczek „Rozmów przed lustrem” przed sesjami:

x-(2)x-(1)

Adamus Barbara, 58 lat, nauczyciel akademicki, filolog

lubię: medycynę, gotowanie, jazdę samochodem, sport – fitness.


o-(1)o-(2)

Adamus Paulina, 32 lata, psycholog, instruktor narciarski

lubię: sport, kryminały, podróże, dzieci.


e-(1)e-(2)

Brzozowska Halina, 58 lat, inżynier

lubię: swój zawód, książki, teatr, spotkania z przyjaciółmi.


Wszystkim trzem Paniom zaprojektowałam ubrania wygodne, klasyczne, lecz wyróżniające poprzez detal…

z (4)z (6)z (3)z (5)z (7)z (1)z (2)

Płaszcz Basi w kolorze ciemnej śliwki jest zapinany na zatrzaski, które są również ozdobą. Podobnie jak ręcznie malowany guzik. Obszerny golf wkładany na płaszcz spełnia rolę nakrycia głowy a także posiada funkcję dekoracyjną .

Adamus-Barbara-007Adamus-Barbara-004Adamus-Barbara-005Adamus-Barbara-006

Sukienka w kolorze czekolady uszyta jest z miękkiej dzianiny i świetnie prezentują się w niej kobiety ceniące wygodę i wyrazisty design. Podobnie jak Basia… Jej casual styl powoduje, ze może być noszona w wielu codziennych sytuacjach.

Adamus-Barbara-001Adamus-Barbara-003Adamus-Barbara-008Adamus-Barbara-009Razem001Razem004

Paulina jest kobietą drobną, dlatego Jej ubrania wymagały głębszego przemyślenia. Zaprojektowałam Jej dzianinową  jasną sukienkę i kurtkę w podobnej gamie kolorystycznej. Są to przykłady ubrań wpisujące się w styl sportowej elegancji.

Adamus paulina (2)Adamus paulina (1)Adamus paulina (5)Adamus paulina (6)Adamus-paulina-(3)

Głębokie kieszenie, przeszycia, połączenia dwóch różnych materiałów w kurtce i dwa kaptury tworzą  indywidualny look. W takich ubraniach można się wybrać w różne miejsca z pewnością, ze jest się odpowiednio ubraną.

Adamus-paulina-(7)Adamus-paulina-(8)

Płaszcz Haliny również wełniany i klasyczny wyróżnia się dzięki ozdobnemu suwakowi. Kaptur podkreśla jego praktyczną stronę a fason wygodę i luz.

Brzozowska-Halina003Brzozowska-Halina002

Podobnie sukienka, z miękkiej dzianiny z kapturem i kieszeniami, jest niezwykle wygodna.

Brzozowska-Halina

Ubrania, które zaprojektowałam każdej z Pań z projektu są przemyślane i dostosowane do potrzeb dnia codziennego. Kobiety aktywne prowadzą podobny styl życia, a te ubrania im sprzyjają…

Razem005Razem006


Wrażenia z sesji

Adamus-paulina-(4)

„Moje emocje mogę porównać do kolorów jesieni, było ich tak dużo, były tak rożne i tak barwne… jak barwy jesieni… niesamowita atmosfera: ciepła i rodzinna… nowe spojrzenie na połączenia kolorystyczne, na które nigdy bym nie wpadła… sukienka po prostu moja;) czułam się jak ryba w wodzie… albo gołębie na litewskim;)
– bezpiecznie, swobodnie – cudnie!!! Pojawił się także stres spowodowany obiektywem i zimnem… ale ciepło i pozytywna energia płynąca od obecnych kobiet uspokoiła i ogrzała duszę i ciało… szkoda, że tak krótko… Podsumowując to, co przed i po… „Tajemniczy ogród” – intrygujący przed wejściem… fascynujący wewnątrz!!!”

Paulina

Brzozowska-Halina001

„Już jestem po pierwszej sesji zdjęć do sesji „Rozmowy przed lustrem”. Bardzo trudno mi opisać moje wrażenia, ponieważ łączą się one z wrażeniami, jakie mam po każdym wyjściu od Joli z pracowni. Jestem jej fanką i klientką od co najmniej 25 lat. Zmieniałam się jak propozycje Joli przez te wszystkie lata. Razem dojrzewałyśmy do dzisiejszego „looku”(czy to tak się pisze?). Za każdym razem znajduję elementy stroju, które mnie zaskakują formą, sposobem konstrukcji, dodatkiem (pasek, szalik, brocha, guzik). Nie jestem osobą filigranową, dobór i uszycie ubrania to nie proste zadanie. W ubraniach Joli zawsze czuję się doskonale i wiem, że w oczach innych też wyglądam dobrze. Spotkania z paniami podczas sesji to bardzo miłe chwile, dające poczucie  wytchnienia od codziennych obowiązków. Sesja na ulicy miasta to było wyzwanie. Ubranie było piękne, ciepłe, dostosowane do pory roku i potrzeb, jakim myślę, ma służyć. Można w nim iść do pracy, na spotkanie po południu. Dodatkowo kaptury otulały przed chłodem. No i tkaniny. Cudo. Otulające, w kolorze spokojnym, bez pretensjonalności, a jednocześnie zwracające uwagę. Nie ma takich na codziennej ulicy naszego miasta. Spotkanie z Basią i Jej córką Pauliną to miłe chwile. Z przyjemnością patrzyłam na przyjacielskie relacje między mamą i córką. Ich ubrania były idealnie dopasowane do ich sylwetek, wieku, temperamentu. Wyglądały w moich oczach świetnie. Przekonałam się, że kaptur może być noszony nie tylko przez młodych i gniewnych ludzi. W ubraniach Joli jest elementem miejskiego stylu.  I jeszcze Pani fotograf  – spokojna, wiedząca, jak pracować, aby „modelki” czuły się swobodnie, bez zbędnego zdenerwowania. Nad nami jak anioł czuwała Jola. Wiedziała, jak nami pokierować, abyśmy na zdjęciach wyglądały naturalnie, a jesteśmy takie jakie jesteśmy – to znaczy piękne… J. Dziękuję za wspaniałe przeżycie.”

Halina

Razem003

 

Zerknij na moją drugą stronę - josz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.