Aktualności

Jestem karykaturą samego siebie i lubię to! – Karl Lagerfeld

Dyrektor artystyczne domu mody Chanel, kreator, który stworzył dla siebie wizerunek rozpoznawalny przez większość ludzi. Nawet tych, których moda nie interesuje. Karl Lagerfeld, który o sobie mówi: „robię to co chcę i niczego się nie boję. Nie przejmuję się opiniami innych”.

Nie przebiera w słowach: „Moja praca to utrzymać Chanel przy życiu. Poczucie humoru i trochę arogancji to jest to czego potrzebujesz aby legenda przetrwała”. Nie ma więc skrupułów, by znane osoby obśmiewać, wyszydzać a nawet obrażać. Prezydenta Francji nazwał kretynem, Adele dostało się za tuszę, a o siostrach Middleton powiedział: „Kate ma ładną sylwetkę. Lubię takie kobiety, romantycznie piękne. Natomiast jej siostra… Nie lubię jej twarzy. Powinna pokazywać tylko swój tył”.

O sobie mówi: „Jestem karykaturą samego siebie i lubię to.To moja maska. Dla mnie karnawał w Wenecji trwa cały rok”.

Karl Lagerfeld nie znosi przeciętności w żadnej dziedzinie życia. Ubiór traktuje rygorystycznie i bez skrupułów: „Spodnie dresowe są oznaką porażki. Zakładając je,  wysyłasz sygnał, że straciłeś kontrolę nad swoim życiem”.

Życie Karla Lagerfelda to jedna wielka metafora, nic więc dziwnego, że powstała książka z jego cytatami, po którą kilka miesięcy przed pojawieniem się na rynku były zapisy. Karl Lagerfeld jako pierwszy projektant w historii mody doczekał się książki z własnymi aforyzmami.

Polub fanpage JOSZ!

Pytania, konsultacje i zamówienie ubrań w pracowni w Lublinie, tel.: 501 018 095

Zerknij na moją drugą stronę - josz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.