Aktualności

Jesteś gotowa, by stać się atrakcyjną kobietą?

Od dawna spotykam kobiety, które pod wpływem impulsu lub namową koleżanki zgłaszają się do różnego rodzaju konkursów, których celem jest Metamorfoza.
Byłam jurorką, ubierałam je, doradzałam w sprawach ubioru, więc miałam kontakt na różnych płaszczyznach.
 Najbardziej byłam ostrożna w stosunku do tych, które ze 100 procentową pewnością deklarowały własną przemianę.
– Pani Jolu, pani sobie nie wyobraża jakie to dla mnie szczęście znaleźć się tutaj, od lat czuję się jak kobieta drugiej kategorii. Mąż mnie zostawił, powiedział, że jestem do niczego. Teraz to ja wszystkim pokażę i jemu też, jaką ja jestem babką.
– Nie wychodzę nigdzie od lat, tylko praca i dom. Czuję się brzydka i zaniedbana. To jest dla mnie wielka szansa na zmianę tego.
– Wie pani kiedy ostatni raz miałam sukienkę na sobie? Kiedy szłam do komunii, noszę tylko te okropne spodnie, żeby szybko i bez wysiłku było, a mam teraz 48 lat.Od tej pory będą nosiła tylko sukienki, bo tak dobrze w nich wyglądam.I jakaś szczuplejsza w nich jestem.
Podobnych deklaracji słyszałam podczas tych Metamorfoz mnóstwo. Kobiety  szalały, bo miały nowe fryzury, które je odmłodziły o wiele lat, dobrane ubrania podkreślające ich figury, na które wcześniej nawet nie patrzyły.
Były zachwycone sobą. Widziały siebie piękniej, inaczej, często wzruszone płakały i dziękowały wszystkim za tę przemianę.
Umawiały się z fryzjerką na kolejne strzyżenie, z paniami od makijażu i paznokci. Umawiały się też ze mną na uszycie sukienki, w której pofruną w nowe życie.
I wiecie co się zadziewało, gdy kurtyna opadła?…
Tylko kilka z nich pojawiło się u nas przez te wszystkie lata, a było ich wiele.
 Już dawno zrozumiałam, że na zmianę swojego wyglądu trzeba się przygotować, być pewną, że chce się na pewno włożyć sukienką ze swoich marzeń,  bo inaczej, gdy emocje opadną znów się wchodzi w dawne, stare kapcie.
 A ja od kilku już lat nie biorę udziału w Metamorfozach i tym zgiełku, który temu towarzyszy.

010 twarze (6)

 

2016-10-008

 

2016-10-49

 

3147

 

3461

 

Ania-1 g-003 IMG_2952

 

IMG_3005

 

josz (8)

 

josz (30)

 

marc004

 

IMG_3082

Foto: Karolina Wydryszek, Dominika Szymanek

Zerknij na moją drugą stronę - josz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.