Lustro

Lustro część 03

lustro (3)

Pola nie lubi panciowatych kostiumów, które często nazywane są garsonkami. Wybiera spódnice na zmianę ze spodniami, jednak najlepiej wygląda w prostej, klasycznej sukience, na który wkłada żakiet. Zawsze rozpięty bo to przecież optycznie wyszczupla sylwetkę.

Szczupłość… wciąż pożądana i rzadko idąca w parze z zadowoleniem.

A więc… tym razem sukienka i żakiet… Pola nie zestawia takich samych kolorów, ponieważ uważa, że różne pasujące do siebie są bardziej nowoczesne, intrygujące i dają wspaniałe możliwości żonglowania dodatkami. A lubi je bardzo… I nie chodzi wyłącznie o zabawę modą ale o praktyczną jej stronę, dzięki której oszczędza bezcenny czas w swoim zapracowanym życiu.

Ostatnio zastanawiała się z Jolą nad długością sukienki… przed kolano, a może do połowy?… Zdecydowały jednak, że tuż „za” bo jest to długość nadająca sylwetce lekkości i łatwo zestawia się z różnymi długościami marynarek, bluzek i swetrów. A przecież ma być też praktycznie… Poza tym jest stosowna w pracy. Pola przypomniała sobie, jak czuła się kiedyś niezręcznie, gdy podczas biznesowych rozmów sukienka, która kończyła się przed kolanami, przy siadaniu, powędrowała raptownie w górę. Fatalne wrażenie… Nie była to przecież sytuacja towarzyska. Nigdy więcej. Pomyślała wtedy…

Wybierając materiały w pracowni Joli, zdecydowała się na śliwkową cienką wełnę na sukienkę i szaro-grafitową na żakiet. Miękkie i delikatne zachwycały jakością. Dowiedziała się o zaletach materiałów, które się nie mechacą, nie odkształcają podczas noszenia, nie deformują i nadmiernie gniotą. Nie przegrzewają też skóry… A to jest przecież bardzo ważne. Ubrania na poziomie nie można uszyć z lichej tkaniny. Pola przypomniała sobie słowa Joli. Cieszę się z tej sukienki i żakietu. Pola uśmiechała się do siebie. Niby nic a jednak po nowemu…

Sztuką jest uchwycić właściwe proporcje bo to one decydują o dobrym wyglądzie. Często jeden centymetr „za długo” lub „za krótko” sprawia, że wygląda się świetnie albo do niczego. Proporcje… wcześniej Pola nie zdawała sobie sprawy, jak pomagają w atrakcyjnym wyglądzie, jeśli w zgodzie z nimi uszyte jest ubranie.

Ale już wie… Wie również to, że dzięki temu jej sylwetka wygląda zgrabniej niż kiedykolwiek.

C.D.N.

Polub fanpage JOSZ!

Pytania, konsultacje i zamówienie ubrań w pracowni w Lublinie, tel.: 501 018 095

Zerknij na moją drugą stronę - josz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.