Lustro

Lustro część 05

lustro (5)

Zrobię wam pokaz mody i przekonacie się, że mam rację… Pola z zawadiacką miną spojrzała na przyjaciółki, które rozbawione usadawiały się na wygodnej kanapie.

Proszę o muzykę, to będzie pierwsze wyjście… Stanęła przed swoją widownią, demonstrując najnowszą sukienkę. Oto ona! Powiedziała ceremonialnie. Mała czarna, nazywana sukienką wszech czasów… Spójrzcie na materiał… jest miękki i w dobrym gatunku, tylko taki się nie gniecie i zawsze wygląda elegancko i z klasą! Pola chodziła wzdłuż pokoju, przybierając pozycje jak na wybiegu. Przyjaciółki z podziwem patrzyły jak porusza się z gracją.

Trzeba przyznać, że wyglądasz w tej sukience ładnie i jakoś szczuplej.

Taki efekt daje odpowiednio dobrany fason… Pola przypominała sobie słowa Joli, która kilkakrotnie jej powtarzała, jak jest to ważne, podobnie jak ważne są odpowiednie proporcje… Nie ma w tym żadnej przesady. Tylko wtedy w ubraniu wygląda się naprawdę dobrze.

No co, podoba się wam moja nowa sukienka?…Pola z uśmiechem zwróciła się do koleżanek. Podoba, nawet bardzo! Prawie jednocześnie powiedziały obie. Ale czy nie uważasz, że ta biała ozdoba przy szyi, choć ładna, będzie cię ograniczać i szybko się opatrzy?

Pola uśmiechnęła się i wyszła do drugiego pokoju. Po krótkiej chwili znów stanęła przed koleżankami. A ta sukienka, podoba się wam?

Też jest śliczna choć trochę skromniejsza… Na pewno będziesz ją mogła częściej nosić. I ten małe kołnierzyk… słodki… Wydaje mi się, że powinnaś wybrać tę właśnie bo jest bardziej praktyczna Doradzała jedna z przyjaciółek. Pola roześmiała się.

Przecież to ta sama sukienka… Mówiłam wam, że ubrania od Joli są funkcjonalne i można je zmieniać na różne sposoby. Ta pierwsza ozdoba, subtelny, mały żabot i mały kołnierzyk, można wkładać zamiennie, według potrzeb, nastroju i czego się jeszcze chce…Pola położyła na stole dwie ozdoby w kolorze ecru.

Rozmawiałam z Jolą też o innych dodatkach, bym mogła sukienkę zmieniać i zmieniać… Mam ochotę na czerwony detal, który świetnie współgra z czernią i jest bardzo twarzowy. Pomyślimy co to ma być… Pola oczami wyobraźni dopasowywała kolory do swojej nowej sukienki. Nagle spojrzała na przyjaciółki… – Co jesteście takie zaskoczone? Mówiłam wam przecież, że, że… anioł tkwi w szczegółach…

C.D.N.

Polub fanpage JOSZ!

Pytania, konsultacje i zamówienie ubrań w pracowni w Lublinie, tel.: 501 018 095

Zerknij na moją drugą stronę - josz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.