Lustro

Lustro część 06

lustro (6)

Rzeczywiście, wełniany jesienno – zimowy płaszcz nie musi mieć ociepliny, zdecydowanie lepiej układa się, gdy uszyty jest na podszewce… Poza tym, jeżdżę samochodem i nie będę miała okazji zmarznąć. A jak będzie siarczysty mróz, włożę kurtkę puchową. Pola z zadowoleniem przyglądała się sobie w mijanych szybach wystawowych. Od dawna marzyłam o płaszczu z suwakiem, który jednocześnie byłby widoczną ozdobą. I ten taki właśnie jest… No i z kapturem, który zastąpi mi czapki, których nie lubię, bo mam wrażenie, że w każdej głupio wyglądam…

Pola idąc szybkim krokiem, analizowała swój ostatni zakup uszyty w pracowni Joli. Dobrze, że przekonałam się do długości do połowy kolan… Bez problemu będę mogła nosić spodnie na zmianę z sukienkami. Nie lubię, gdy spod krótkiego płaszcza wygląda kawałek sukienki. Jest też bardzo praktyczny, bo ma krój oversize… Oversize… kiedyś nosiłam ubrania tylko mocno dopasowane, ale teraz lubię czasem włożyć nieco szerszy fason. Jest w nim coś ekscytującego i praktycznego zarazem. Można przecież włożyć sweter w razie potrzeby…

Pola nie mogła oderwać myśli od nowego płaszcza. A jak omotam się wełnianym szalem, będzie inaczej i jeszcze cieplej… Ciekawe co powiedzą o nim moje psiapsiółki? Pola z radością pomyślała o czekającym ją spotkaniu.

To prawda, ze dobry wygląd nas uskrzydla i dodaje pewności siebie. Przyspieszyła kroku by nie spóźnić się do kawiarni, w której umówiła się z Kasią i Olą. Po raz kolejny zerknęła na książki, które kupiła im w prezencie – książki Remigiusza Grzeli i Adama Cioczka.

Niech pani wybierze te…Obie są fascynujące i bardzo ciekawe, choć kompletnie różne... Przypomniała sobie słowa zachęty przystojnego mężczyzny, który podał jej książki, gdy niezdecydowana stanęła przed półką pełną tomików w swojej ulubionej księgarni.

C.D.N.

Zerknij na moją drugą stronę - josz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.