O Joli

Jola Szala jest projektantką mody z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Prowadzi swoją pracownię w Lublinie, w której realizuje indywidualne zamówienia dla osób, dla których ubiór jest wyrazem ich osobowości i potrzeb. Materiały i dodatki, świetne wykończenie i nowoczesny design to znak rozpoznawczy ubrań Joli. Jola Szala jest praktykiem z dużą wiedzą i doświadczeniem a jej zawodowa filozofia jest przejrzysta i prosta…

„Nikogo nie zmieniam, nie narzucam wyglądu niezgodnego z osobowością danej     osoby, kładę nacisk na indywidualność i naturalność…”

Jak nas widzą, tak nas piszą – odnosi się do ubioru każdego z nas.   Ubiór zgodny z sylwetką, osobowością i potrzebami to priorytet pracy z indywidualnym klientem. Jola Szala jest również ekspertem w dziedzinie estetyki ubioru, doradza jak osiągnąć spójność wizerunku z osobowością. Pod opieką wizerunkową ma stałe klientki i klientów ze świata mediów i biznesu. Doradza osobom publicznym. Prowadzi warsztaty i spotkania w znaczących polskich firmach. Na swoim zawodowym koncie ma wiele pokazów mody, wystaw i projektów kostiumów do spektakli teatralnych. Systematycznie pisze o modzie i jej nurtach oraz potrzebie posiadania własnego stylu. Jest laureatką prestiżowych nagród związanych  z modą, m. in.:

Złoty Wieszak   nagroda przyznawana przez Telewizję Polską
Złota Pętelka     nagroda przyznawana przez Polską Akademię Mody
Moda Top          nagroda przyznawana przez Telewizję Polską

Jola Szala jest właścicielką i główną projektantką marki JOLA SZALA skierowanej do kobiet aktywnych i eleganckich oraz marki JOSZ – linii casual / street dedykowanej kobietom i mężczyznom doceniającym swobodne ubrania z nutą nonszalancji, w których każdy czuje się wyjątkowo i na luzie.

„Jestem praktykiem z dużą wiedzą i doświadczeniem, dlatego w swojej pracy kładę nacisk na indywidualność i naturalność. Nikogo nie zmieniam i nie narzucam wyglądu niezgodnego z osobowością. Przeciwnie… pokazuję możliwości, cechy wyróżniające tkwiące w każdej osobie i podkreślam je. Naturalność jest najważniejszym atutem, to coś co wyróżnia z tłumu, pozwala daną osobę zapamiętać. Każdy ma swoje indywidualne cechy i własny koloryt, coś co wyróżnia. I to jest siła, która może działać na korzyść każdego z nas.” – mówi o sobie projektantka. 

Dlatego Jola Szala w swojej codziennej pracy zachęca:

Pokaż się z najlepszej strony

Projektując ubrania logicznie zestawione daje pewność, że w szafie znajdują się ubrania na każdą sytuację, dopasowane do sylwetki i miejsc, w których mają być noszone.

Pokazuje jak odnaleźć własny styl

Jak stworzyć garderobę z wymogami zawodowymi i prywatnymi

Co zrobić, by zachować indywidualny charakter i nie zgubić się w nadmiarze propozycji

W jaki sposób podkreślić atuty i ukryć mankamenty sylwetki

Jak powinna ubierać się kobieta w większym rozmiarze

Jola Szala jest projektantką, która słucha i bierze pod uwagę podpowiedzi i sugestie swoich klientek i klientów.

Zapraszamy do przeczytania ciekawej rozmowy z projektantką, Jolą Szalą:
Sztuka jest w nas. Panel dyskusyjny: Jola Szala i Remigiusz Grzela

Rozmowa z Jolą Szalą

Rozmowa z Remigiuszem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.