Rekomendacje

 

Ubieram się u Joli Szali od wielu lat. Mam zarówno ubrania – unikaty z pokazów (jak jedwabna wrzosowo-pastelowa sukienka z pokazu na Zamku Królewskim) jak i unikaty osobiste, jak je nazywam- bo szyte specjalnie dla mnie, w jednym egzemplarzu (jak płaszcz-suknia w stylu japońskim, złoto-szmaragdowa sukienka cała obsypana listkami, czy czarny welurowy płaszcz z krwistoczerwoną podszewką).

Moje ubrania powstają, bo potrzebuję czegoś niezwykłego na „okazję” lub po prostu czegoś, by poczuć się niezwykle; czasem proszę Jolę o ubranie, które pomoże mi wypełnić jakąś ważną dla mnie „misję”, innym razem – bo taki mam kaprys, lub zobaczyłm u niej w pracowni przepiękna tkaninę.Ubrania od Joli są dla mnie takim talizmanem – sa piękne,współgrają z moimi nastrojami i często „pomagają” mi osiągnąć to, co jest dla mnie ważne.

Jola bardzo dba o detale, o wykończenie. Tylko ja wiem, że pod złotą koronkową sukienką, jest wielobarwna podszewka, która sprawia, że sukienka mieni się różnobarwnym światłem a mój garnitur do pracy został wykończony „postrzępioną” lamówką, żeby choć trochę oddać mój styl i potrzebę „przymrużenia oka”, nawet w klasycznym ubraniu.

Proces wyboru tkaniny, rodzaju ubrania, fasonu, to także niesamowite przeżycie – choćby przymierzanie materiału „do siebie” przed wielkim lustrem i słuchanie opowieści Joli, co można z niego wyczarować – słowa tego użyłam celowo, bo to, co Jola potrafi zrobić z tkaninami i co jej ubrania potrafą zrobić dla mnie, w moim odczuciu jest na pograniczu magii. Serdecznie zachęcam do wypróbowania tego na sobie; szczerze, bo każde ubranie będzie unikatem, więc nie mam obaw, że spotkam kogoś w „mojej” sukience na ulicy.

Katarzyna Mitrut

* * *

Od kilku lat korzystam z porad i usług Joli. Początkowo było mi trudno „odpuścić” moje własne wizje i pomysły i zdać się na Nią. Wiem, że dla wielu kobiet to niełatwe zdecydować się na ciuch, którego nie widzimy. Z perspektywy kilkunastu ubrań, jakie Jola dla mnie uszyła, zapewniam, że warto. I najfajniej wychodzą te rzeczy, które mają więcej kreacji Joli niż mojej. Gdybym miała jednym zdaniem określić charakter tych ubrań, to są to ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody i nigdy się nie nudzą. No i co ważne, mają atrakcyjne ceny.

Joanna Bartyzel

 * * *

Ubieram się u Joli od wielu lat, a ciągle spotkania w Jej
pracowni są dla mnie magicznym przeżyciem. Spotkanie z tkaninami,
Joli charyzmą, wiedzą i dużym……. lustrem, jest dla mnie, jak
balsam na duszę. Poza tym, że planuję nowe ubrania, to jeszcze
odpoczywam i sycę się atmosferą sztuki krawieckiej, miłą rozmową i
herbatą (zawsze pyszną).

Ubrania, które „robi” Jola są piękne, zawsze dostosowane do
aktualnych trendów w modzie, a jednocześnie odpowiadające moim
indywidualnym potrzebom. W mnogości tkanin, które są w Jej pracowni,
każdy znajdzie coś dla siebie. A dodatki – to małe, niepowtarzalne
dzieła sztuki.

Każdy element, z którego powstaje ubranie jest doskonałej jakości i ma
„artystyczny pazur”.

Ostateczny efekt, to ubranie jedyne w swoim rodzaju.

Dawno temu ubierała nas młodość, teraz robi to Jola na pewno z nie
gorszym skutkiem.

Polecam pracownię Joli wszystkim Paniom, które lubią ubrania
niebanalne, w dobrym gatunku i guście.

Halina Brzozowska

 * * *

Dwanaście lat Jolu, już mnie ubierasz. Twoje stroje zmieniają się, dojrzewają razem ze mną. Mąż ciągle jak patrzy na mnie ma ten „błysk w oczach”, jak na pierwszym spotkaniu przed 32 latami. Dziękuję.

Grażyna Górnicka

* * *

Szycie ubrań u Joli to odkrywanie samej siebie. Ubrania oddają charakter osoby ubierającej się u niej. Mają w sobie elegancję, szyk oraz to, co najbardziej lubimy, czyli niepowtarzalność każdego ubrania. W szatach od Joli jesteśmy zauważalne i jednocześnie czujemy się wyjątkowe i, co może się wydać dziwne, dopieszczone. W jej pracowni możemy realizować swoje marzenia, czasem z czasów, gdy byłyśmy dziewczynkami. Dodatkowym atutem są tkaniny w doskonałym gatunku o niepowtarzalnych wzorach i kolorach. Cała gama dodatków podkreśla jakość i szyk przygotowanych ubrań. Spotkania z Jolą, poza fazą związaną z szyciem ubrania, są doskonałym sposobem na spotkanie z innymi kobietami, ciekawymi świata, pełnymi zapału do życia. Spełnionymi w sprawach prywatnych i zawodowych, z kobietami szczęśliwymi. Bez pracowni Joli, jestem przekonana, byłabym uboższa o całą gamę emocji związanych ze zdobywaniem wymarzonych ubrań, pozbawiona pewności siebie, po prostu byłabym zwyczajna.

* * *

UBRANIA KOSTIUMY JOLI SZALI

Moje pierwsze wspomnienie dotyczące ubrań powstałych w pracowni Joli Szali sięga początków mojej pracy zawodowej w teatrze. Cóż… Wówczas nie było mnie stać na kupno żadnej z rzeczy, które oglądałam w saloniku na Krakowskim Przedmieściu. Ale chętnie odwiedzałam to dziwne, a na pewno nietypowe „miejsce”, aby nasycić oczy feerią fasonów i kolorów ubrań przypominających kostiumy teatralne. Szyk, fantazja, ubrania-obrazy, tak je zapamiętałam. A i sama właścicielka i projektantka intrygowała swoją osobą, tajemniczym uśmiechem i tym, jak była ubrana. Potem były spotkania, przypadkowe na przykład premiery teatralne, na których Jola Szala wyróżniała się swoim ubraniem i czerwoną szminką na ustach. Kolejne spotkanie to zaskakujące zdarzenie: Jola, ja sama, wspólna praca i okoliczności, w których przyszło się nam poznać. Poznałam Jolę osobiście w jej pięknej pracowni. Rozmowa z Jolą przy smakowitej herbacie to prawdziwa przyjemność słuchania Joli i pewność, że jest się pilnie słuchanym. Wreszcie miałam możliwość przymierzenia ubrań w pracowni, dotknięcia materiałów, szlachetnych, delikatnych, rzec można – doskonałych. Dziś jestem dumną właścicielką kilku ubrań zaprojektowanych przez Jolę. I mam ochotę powiedzieć „Jolu, uszyj mi coś pięknego.”  R.D.

 * * *

Jolę znam od kilkunastu lat i ubieram się u niej coraz częściej. Najpierw były to ubrania wieczorowe i wizytowe. Dla mnie Jej styl zawsze kojarzył się z dużą ilością ozdób, przepięknych  tkanin i dzianin. Bardzo podoba mi się idea „budowania szafy”. Obecnie, ubrania Joli są bardziej uniwersalne – i  te „do pracy” i „na wyjście” zawierają osobiste elementy „duszy Joli”. Wspólnie omawiamy poszczególne części garderoby, które następnie wspaniale są dobierane do mojej figury tuszując mankamenty i podkreślając atuty. Ubrania te zawierają aktualne trendy mody i modną kolorystykę dotyczącą zarówno tkanin, jak i dzianin.
Ubrania projektowane przez Jolę i szyte w Jej pracowni specjalnie dla mnie, są pięknie i perfekcyjnie wykończone. Jola zawsze potrafi dodać swoje „smaczki”, które są  rozpoznawalne dla Jej marki. Dobrze czuję się w Jej ubraniach, chociaż szczególnie lubię te z dzianin, które u Joli są wyjątkowo piękne i wspaniale komponują się z moją sylwetką.
Polecam spotkanie z Jolą – potrafi doradzić i stworzyć świetną atmosferę – umie słuchać i nie narzuca swojego zdania, ale doradza.

Polecam
Pozdrawiam

Elżbieta Oleksy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.