Tkaniny użytkowe

Aranżacja wnętrz – o tkaninach

Tkaniny od zawsze ozdabiały i ocieplały wnętrza, zaspokajały nasze pragnienie otaczania się pięknymi przedmiotami. Dziś ich rola poszerzyła się, zyskując potencjał budowania przestrzeni poprzez kolor, fakturę i wzór. W ten sposób wpływają na styl i nastrój wnętrza, a także odzwierciedlają nasze upodobania estetyczne. Umiejętne zaaranżowanie mieszkania tkaninami wydobędzie wszystkie jego zalety, ukryje mankamenty i nada mu indywidualny charakter. Zasłony, narzuty, rolety, poduszki, obrusy czy dekoracyjne makaty wprowadzą do Twojego wnętrza zawsze pożądaną przytulność. Możesz teraz wybierać spośród ogromnej oferty przepięknych wyrobów. Jednak zdarza się, że nie udaje Ci się znaleźć wymarzonej kapy czy poduszki a to oznacza, że potrzebujesz czegoś naprawdę niezwykłego i unikatowego – zrobionego specjalnie dla Ciebie, jak suknia na miarę.

Łóżko

Poduszki urozmaicają każde wnętrze, świetnie wyglądają pojedynczo lub ułożone w kilka. Są funkcjonalne:
• śpimy na nich
• siedzimy na pojedynczej lub kilku ułożonych w stos
• przytulamy się.

Układamy na dopasowanej narzucie by stworzyć komplet lub na podłodze oparte o ścianę, by było piękniej. Poduszki, które Państwu proponuję spełniają te wszystkie funkcje. Dodają jeszcze do tego poczucie przytulności, nastroju i ciepła.
Narzuty wykonane przeze mnie łączą dwie podstawowe funkcje – praktyczną i dekoracyjną.
Praktyczna to oczywiście przykrycie łóżka lub kanapy a właściwie dobrana wielkość sprawia, że to co pod narzutą, jest zakryte.  Funkcja dekoracyjna, przede wszystkim, nadaje ciepły i przytulny wygląd bo tkaniny we wnętrzu otulają i sprawiają, że każdy w takim pomieszczeniu czuje się komfortowo. Właściwie dobrane kolory i faktury rozświetlają lub przyciemniają, nadają styl lub w cudowny sposób dopasowują się do już istniejących.

 

 

Okno

Często mówi się, że okno stanowi najważniejszy element każdego wnętrza. Niektórzy lubią takie, których uroda zamknięta jest w prostocie i surowości. Ja wykonuję firanki i zasłony dla osób, które dobrze się czują w otuleniu, cieple i przytulności. Moje firanki bywają delikatne i przejrzyste, przez które widać piękny widok zza okna. Są też takie, które zakrywają, uszczelniają wnętrze, powodują, że każdy czuje się w nim bezpiecznie i komfortowo.

Koronki, tiule, organze, delikatne lny i bawełny przeznaczam dla tych pierwszych z Państwa. Welury, ciężkie jedwabie, gipiury, płótna a nawet wełny, dla odmiennych gustów i upodobań. Dekoruję powściągliwie lub bardziej widowiskowo. Czasem bazuję wyłącznie na naturalnym ułożeniu materiału i jego specyfice. Jednak zawsze wszystko opieram na klasyce i właściwie dobranych proporcjach. Dostosowuję się do potrzeb i oczekiwań odbiorcy.

Stół

Nic tak nie zmienia wnętrza jak właściwie dobrane tkaniny użytkowe. Użycie ich porównywane jest często do efektu przeprowadzonego remontu w mieszkaniu. I coś w tym jest. Odpowiednio dobrane zgodnie z wymaganiami i gustem materiały, z których wykonane są obrusy,  stwarzają niepowtarzalny klimat, pełen ciepła i przytulności. Obrus nie ma wyłącznie służyć podczas jedzenia posiłków. Ten, który ja proponuję, stół „ubiera”, dodaje urody i pobudza zmysły. Dobieram materiały tak, by były przyjazne, pasowały do siebie kolorami, fakturą i stylem. Taki obrus świetnie wygląda jako pojedynczy element we wnętrzu, ale też wkomponowuje się w całość, która składa się z wykonanej przeze mnie narzuty na łóżko lub kanapę, poduszek, zasłon i firanek.

One thought on “Tkaniny użytkowe

  1. Hello blogger, i must say you have high quality content here.
    Your website can go viral. You need initial traffic boost only.

    How to get it? Search for: Mertiso’s tips go viral

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.