Aktualności

Typy męskich sylwetek

czStatystyki mnie informują, że więcej panów wchodzi na moje dwie strony, co sprawia mi wielką przyjemność i satysfakcję, ale przyznam też, że specjalnie nie dziwi… Dla kobiet istnieje mnóstwo poradników, podpowiedzi, programów telewizyjnych i radiowych, więc mają z czego czerpać wiedzę i wdrażać ją w życie. Dla mężczyzn taka oferta jest w znacznym stopniu mniejsza. A przecież coraz większa grupa panów w Polsce przykłada wagę do  wyglądu i chce dobrze się ubierać.

Zdają też sobie sprawę, ze dobry wygląd to ważne wrażenie i jednoznaczny przekaz, który informuje o szacunku przede wszystkim do siebie, ale też do innych. Każda sytuacja, w której się znajdują posiada zobowiązanie i świadomy wybór związany z wyglądem.

Oczywiście moje porady skierowane są do panów, których to interesuje i zamierzają czerpać z nich inspiracje i wzorce. Ale może przy tej okazji zachęcę tych, którzy wciąż uznają, że moda jest niemęska.

Przy okazję dodam, że przez stulecia to właśnie panowie wiedli prym lansowania mody, to dla nich wymyślano nowe wzory i fasony. To panowie byli kolorowi, chodzili na obcasach, a panie zdecydowanie skromniej ubrane przejmowały zasady mody właśnie od nich.

Zaczynam moje a, b, c dobrego wyglądu od początku, czyli od typów sylwetek
Sylwetka A, czyli gruszka

AProporcjonalna sylwetka – kształtne ramiona, zgrabne nogi, ładne, umięśnione plecy. Mankamentem jest wystający brzuch.

Ubrania przy tego typu sylwetce powinny odwracać uwagę od brzucha.

Odpowiednio luźne bluzki i T-shirty, swobodne swetry, koszule ubierające, a nie obciskające to podstawa dobrego wyglądu.

Marynarki z jednoczęściowym zapięciem, z szerszymi ramionami powodują optyczne zmniejszenie talii. Klapy powinny być szersze.

Doskonale wyglądają kieszenie naszyte na piersiach (odwracają uwagę od brzucha) w bluzkach i koszulkach, np. w kontrastowym kolorze,

Spodnie z dwiema zakładkami w pasie, to również przykład na tak.

Przy tej sylwetce dobrze wyglądają kolory jednolite w ciemniejszych odcieniach: grafit, granat, czerń, ciemne zielenie .

Czego należy unikać?

Dwurzędowych marynarek,

Spodni z niskim stanem i mankietami,

Jaskrawych kolorów i wyrazistych wzorów, np. dużej kraty,

Obcisłych bluzek, koszul i swetrów,

Należy też pamiętać o odpowiedniej ilości guzików przy koszuli, by nie rozchodziła się na brzuchu, bo wtedy wygląda to bardzo źle.

Sylwetka I, czyli ołówek

ITo szczupły, wysoki mężczyzna, który ma wąskie ramiona i z reguły długie ręce.

Wygląda młodzieńczo w dojrzałym wieku.

Tacy mężczyźni dobrze wyglądają w dwurzędowych marynarkach o poszerzonych ramionach, golfach, półgolfach i rozpiętych kołnierzykach, Spodniach z zaszewkami, bez zaznaczonych kantów, dużych kieszeniach naszytych na wierzch, szerokich paskach przy spodniach

Ich kompanem powinny być zestawienia barw w naturalnych kolorach ziemi, które poprawią proporcje sylwetki, która wydaje się pełniejsza – brąz, beż, khaki. Ale też granat i grafit. Należy mieć też na uwadze duże wzory, kratki i kraty, paski ułożone w poprzek i wszelkie poziome linie.

Czego należy unikać?

W żadnym razie nie należy wkładać spodni rurek, zbyt dopasowanych bluzek, koszul i marynarek. Tu należy umiejętnie wyważyć proporcje, by ubrania nie były zbyt dopasowane ani zbyt luźne, bo wtedy obwisają na sylwetce.

Wąskie krawaty, koszule w pionowe paski, wąskie paski przy spodniach, to również ubiór na nie.

Zaznaczone kanty i lampasy sprawiają, że nogi wydają się jeszcze szczuplejsze.

Przy tej sylwetce należy unikać długich suwaków przy płaszczach i kurtkach, stosunkowo małych, gęsto przyszytych guzików.

Wszelkich ozdób – wzorów ułożonych pionowo.

Sylwetka O, czyli jabłko

OPozornie przypomina sylwetkę „A”, gruszkę, jednak jest zdecydowanie masywniejsza, żeby nie powiedzieć – z widoczną nadwagą.

Dodatkowe kilogramy umiejscowiły się na rękach, nogach, klatce piersiowej, w talii i biodrach. Najczęściej obwód ramion i szerokość bioder są takie same. Sylwetka przez to wygląda ciężko.

Mężczyźni o takiej budowie powinni nosić przede wszystkim ubrania klasycznebez nadmiernej ekstrawagancji. Proste spodnie, gładkie koszule, swetry bez wzorów, marynarki bez przeszyć w stonowanych kolorach, to jest to. Należy zwracać uwagę na proporcje ubiorów oraz idealne dostosowanie ich do sylwetki.  Ubrania powinny być lekko obszerne, ale nigdy nadto, bo wówczas jeszcze bardziej optycznie ją powiększają.

Dobrze wyglądają odpowiedniej długości koszule i bluzki noszone na wierzch.

Ważna jest ilość guzików w koszuli, by się nie rozchodziła na brzuchu.

Materiały powinny być miękkie, dobrze układające się na sylwetce.

Granaty, szarości, grafity, stonowane zielenie to najbardziej odpowiednie kolory.

Czego należy unikać?

Zbyt długie koszule, swetry i marynarki to jest najczęściej popełniany błąd.

Należy unikać czerni, która w żadnym razie nie wyszczupla, lecz przy sztucznym świetle pokazuje wszelkie krągłości ze zdwojoną siłą.

Opadające, zbyt długie spodnie, to częsty grzech ubraniowy panów o sylwetce „O”. Pasek jest konieczny. Albo szelki świetnie przytrzymujące spodnie.

Unikać należy mankietów przy spodniach.

Niektórzy panowie wkładają zbyt ciasne ubrania, szczególnie swetry, koszulki i bluzki w przekonaniu, że w ten sposób tuszują nadmiar kilogramów. Jest przeciwnie…

Desenie, duże wzory, przeszycia, ozdoby, widoczne sploty w swetrach, również nie.

Sztywne, trudno układające się materiały źle wpływają na ten typ sylwetki.

Kraty także wykluczone

Sylwetka V,  czyli trójkąt

VSylwetka, o którą jej właściciel dba szczególnie na siłowni…

Szerokie ramiona, umięśniony tors, stosunkowo wąskie biodra i proporcjonalne nogi, to cechy charakterystyczne.

W tym przypadku można sobie pozwolić na dużą swobodę w sposobie ubierania się. Dopasowane marynarki, kurtki i płaszcze można nosić z taką samą swobodą jak T-shirty swetry czy bluzki. Ubrania typy oversize również dobrze się prezentują. Spodnie typu rurki czy w fasonie klasycznym, to jest to…

Kolory i zestawienia kolorystyczne dobrane powinny być raczej do typu urody i karnacji, bo tu można poszaleć. Jeśli właściciel sylwetki „V” lubi ekstrawagancję, proszę, może sobie na nią pozwolić.

Jedynie należy uważać na wzrost…
Krótka ściągawka, jak dobierać stroje, aby poprawić wygląd sylwetki:

czl

 

Zerknij na moją drugą stronę - josz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.