Aktualności

Żeby tylko nie być gołym…

Markę odzieżową postrzega się się przez pryzmat projektanta ją tworzącego, nadającego charakterystyczny rys, który z czasem ma szansę stać się rozpoznawalny. To zależy od wielu czynników…IMG_0664

Niewątpliwie od talentu, ale też czegoś nieuchwytnego, co sprawia, że odbiorcy te ubrania lubią, a czasem wręcz nie mogą się bez nich obejść, ponieważ ich pięknie ubierają, dają poczucie swobody i wyrażają osobowość.

Ubiór jest swoistym przekaźnikiem odczuć, nastroju i upodobań każdego z nas.

Karl Lagerfeld powiedział, że im dłużej projektuje, tym bardziej widzi, że ludzie kupują ubrania, by ładnie wyglądać.

IMG_0714

Zgadzam się z tym w zupełności. Nigdy nie spotkałam człowieka wśród swoich klientów, który powiedziałby mi, żeby mu zaprojektować i uszyć jakiekolwiek ubranie, byle nie był goły…

Nie wykluczam oczywiście osób, którym zależy wyłącznie na tym, by się odziać. A nawet uważam, że jest ich większość ale nie są to klienci projektantów i sklepów na wyższym poziomie. Każdy ma prawo wyglądać jak chce. Zastanawia mnie czasem ta abnegacja, zwyczajnie jako człowieka uczestniczącego w zjawiskach społecznych i kontaktach z ludźmi.

Doszłam do wniosku już dawno, że ta abnegacja nie dotyczy wyłącznie ubrania ale też stosunku do własnego życia.

IMG_0718

Niedawno opowiedziano mi historię reżysera, który znany jest z potwornego niechlujstwa. Na plan przychodzi w przydeptanych butach, a na t-shircie ma plamy po keczupie i innych „daniach”, które spożywał nawet tydzień temu.

IMG_0735

Kiedyś podczas kręcenia zdjęć ze statystami pochodzącymi ze środowiska szemranego rozpętała się bójka i wspomniany reżyser nakazał wezwać policję. Policja przyjechała i pierwszą osobą, którą zgarnęła do wozu, był właśnie on. Na protesty, że jest tu reżyserem, pan władza krzyknął:

Właź pan, wszyscy tak mówią.

Może to skrajny przykład, ale jednoznacznie pokazujący jak nas na pierwszy rzut oka odbierają inni.

IMG_0648

Zerknij na moją drugą stronę - josz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.