Szyta na miarę

By jola szala

To miejsce, gdzie TY wyznaczysz standardy piękna i mody!

Profesjonalne kursy sztuki krawieckiej

Na moje kursy krawieckie zapraszam wszystkich zmęczonych bylejakością i sztampą, poszukujących świeżości, oryginalności i jakości. W swojej pracy kieruję się misją tworzenia mody zrównoważonej, w trosce o planetę i nasze portfele. Stawiam przede wszystkim na jakość materiałów, dodatków oraz nadzwyczaj staranne wykończenie. Ubrania wówczas służą nam przez długie lata.

Zapraszam serdecznie żeńskie i męskie grono wielbicieli mody, mniej skłonnych  w podążaniu  wyznaczonymi przez innych ścieżkami, a raczej gotowych rzucić rękawicę i samodzielnie wyznaczyć swoje trendy i styl.

idea kursów sztuki krawieckiej

Nasze spotkania będą miały charakter edukacyjno-twórczy.
Z jednej strony moim celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności – jak realizować konkretne tematy, z drugiej chcę, aby każdy wyjeżdżał z konkretnym rezultatem –  przeprojektowanym ubraniem czy samodzielnie wykonanym dodatkiem.

W trakcie kursów krawieckich gwarantuję profesjonalną pomoc w stylizowaniu przemian, jak również wysokiej jakości materiały, dodatki i akcesoria do redesignu ubrań (każdy uczestnik otrzyma zestaw akcesoriów i materiałów do pracy o wartości ponad 350zł). Możliwości są naprawdę ogromne – przypinki, aplikacje, naszycia, wydłużenie, skrócenie, zdobienie suwakami, zmiana guzików, taśmy, koronki, ozdobne przeszycia, ingerencje i zabiegi konstrukcyjne – to przykładowe sposoby na nadanie ubraniu rysu indywidualizmu i podrasowanie stylu. Dodatkowo, na koniec warsztatów zrealizujemy sesję zdjęciową z zawodowym fotografem, uwieczniającą efekty Twojej pracy (z Tobą w roli głównej). Zdjęcia z sesji otrzymasz bezpłatnie po ukończeniu kursu. 

redesign ubrań
- wykorzystaj to, co masz

Co dla mnie oznacza? Oznacza nadanie nowego oblicza. Ubranie nie musi być nowe, może być rzadko noszone lub wcale,  może być kupione z drugiej ręki lub okazyjnie na wyprzedaży lub takie, które się znudziło. 

kursy krawieckie
- układ i specyfika zajęć

Kursy odbywają się w weekendy (sobota + niedziela) w godz. 9:00-16:00, z krótką przerwą na lunch. Warsztat obejmuje 14h warsztatowych. Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach, by zapewnić rzetelne zgłębienie tematu. Pracujemy również z pojedynczymi osobami, z którymi ustalamy warunki indywidualnie.

Istotą zajęć jest:

warsztaty krawieckie ubrania na miarę
warsztaty krawieckie ubrania na miare

kursy krawieckie
- moduły tematyczne

Kursy krawieckie podzielone są na 3 moduły tematyczne, które wprowadzą Cię w świat redesignu i przerabiania ubrań, od poziomu początkującego, po zaawansowany,

I Moduł – Aplikacje, naszywki, taśmy, guziki, suwaki, wycinanki, ozdobne listwy, koronki.

II Moduł – Zmiany radykalne – zmiana fasonu, przedłużenie, skrócenie, dekonstrukcja, zmiany rękawów.

III Moduł – “Mobilki”, czyli ozdoby, które są mobilne i można je wykorzystać do różnych stylizacji, całkowicie odmieniając ich oblicza: obroże, opaski, ozdoby do włosów/ torebek, broszki, naszyjniki, przypinki, bransoletki, paski, brosze,  szale, torebki, mankiety, kołnierze, korespondujące z ubraniami.

Poznaj opinie o moich kursach:

Zwróciłam się do Joli z prośbą o pomoc w nadaniu pazura zwykłym, prostym sukienkom, które kupiłam na wyprzedaży w naprawdę okazyjnej cenie. Od dawna kupuję tylko materiały o dobrych składach, tak było tym razem, choć od samego początku wiedziałam, że będą wspaniałym skromnym tłem dla wyobraźni Joli.

Tak też się stało, a rezultaty widzicie na załączonych zdjęciach/filmie.
Żałuję, że nie zapisałam się na te warsztaty, ale na kolejną edycję na pewno się skuszę.

jola szala projektantka

Joanna

warsztaty krawieckie

Jeszcze przed pandemią brałam udział w warsztatach zorganizowanych przez Jolę, w czasie których uzyskałam pomoc w określeniu swojego stylu, pasującego do mojej osobowości i sposobu życia. Dzięki temu oszczędziłam sporo pieniędzy, unikając nietrafionych zakupów i etykiety “modnie, ale wygląda jak przebrana”.

Cieszę się, że teraz będę mogła nauczyć się sama sposobów na zmianę wyglądu rzeczy, który mi się opatrzyły ale są dobrej jakości i żal wyrzucić. Na pierwszy ogień przywiozę czarną, klasyczna marynarkę Patrizzi Peppe. Uważam, że pieniądze zainwestowane w warsztaty to świetna inwestycja, nauczę się wielu technik, a przede wszystkim zainspiruję się do patrzenia na rzeczy w ich potencjale. Chcę zobaczyć moją stara marynarkę w nowej odsłonie.

jola szala projektantka

Basia

warsztaty krawieckie

Z Jolą Szalą współpracuję od lat jako ambasador jej marki Josz. Projektuje i szyje moje ubrania. To chyba był pierwszy taki sojusz a na pewno jeden z pierwszych – projektantka mody i pisarz. I bardzo jestem szczęśliwy, że tak spójnie i twórczo ta współpraca przez lata przebiega. 

Teraz Jola otwiera nowy rozdział – kursy sztuki krawieckiej. Polecam wszystkim zainteresowanym, bo jeśli się uczyć – to od tych najlepszych, najbardziej wnikliwych i inspirujących.

jola szala projektantka

Remigiusz Grzela

pisarz

Jola szala
- Kilka słów
o mnie

warsztaty krawieckie szycie redesign ubrań lublin

Cena kursu: 1700zł

Kursy sztuki krawieckiej
- zapisy

Aby zarezerwować miejsce na kurs krawiecki, przejdź do formularza kontaktowego, klikając w poniższy przycisk. Jeśli masz pytania dotyczące warsztatów, również zapraszam Cię do kontaktu przez formularz. 

Rezerwacja miejsca jest bezpłatna i dokonana automatycznie po wypełnieniu formularza. Wówczas otrzymasz ode mnie szczegóły dotyczące udziału w kursie i warunki płatności. 

Dla osób, które wezmą udział w Module I kursów sztuki krawieckiej, kolejne dwa moduły w promocyjnej cenie:

Moduł II – 1400zł

Moduł III – 1100zł

Proponowane terminy do wyboru zostaną podane już wkrótce.