Metamorfoza ubrań, czy jednak coś więcej?

“W twojej pracowni unosi się zapach kobiety a lustro zawsze jest adwokatem, a nie prokuratorem”, powiedział mi kiedyś wybitny polski aktor, który zamawiał u mnie ubranie.

Podpisuję się pod tym bez wahania, bo rzeczywiście projektuję ubrania przede wszystkim dla kobiet, a po wtóre, swoje projekty opieram na pozytywach.  To one grają pierwsze skrzypce w przemyślanym i atrakcyjnym wyglądzie każdej mojej klientki. Nigdy nie krytykuję, pokazuję natomiast atrybuty sylwetki, dzięki którym kobieta może wyglądać wyjątkowo.

Choć czasem zdarza mi się słyszeć, że w Niej nie ma nic do pokazania, to swoimi projektami udowadniam, że nie jest to prawda. Każda z Was posiada COŚ, co może sprawić, ze wyglądać będziecie wspaniale i niepowtarzalnie. Każda. Przychodzą do mnie kobiety, które, po prostu, zamawiają ubranie, czasem wracają a czasem nie. Ale przychodzą też takie, które czują, że w mojej pracowni zdarzają się cuda. Potrzebują czegoś więcej niż tylko ładnego ubrania, potrzebują potwierdzenia własnej kobiecości. Małymi krokami eksperymentują z nowymi kolorami, fasonami i proporcjami. Wszystko w rytmie Ich potrzeb i możliwości. Wiedzą, że jest to sygnał, że coś zmienia się w ich życiu a ubranie jest wyraźnym manifestem zachodzących zmian.

Ubranie każdą z nas definiuje, nie istnieje anonimowość, czy zgadzamy się z tym, czy nie. Bywam świadkiem tych przeobrażeń – metamorfoz ubrań i metamorfoz kobiet, które dają niezwykłą moc i poczucie wartości. Pod jednym wszak warunkiem – że pozbędą się przyzwyczajeń, które je hamują i nie pozwalają na zmianę.

Przyzwyczajamy się do odbicia w lustrze i każda, nawet najmniejsza metamorfoza ubrania , wydaje się dziwaczna.

  • Ten kolor dla mnie, naprawdę? Nigdy nie nosiłam.
  • To na pewno ja? Może nie powinnam, bo co powie na to… – wpisz tych, którzy mogą Cię skrytykować, bo ośmielasz się coś zmienić.
modelka: Dominika Szymanek

Znam przykład kobiety, która cierpiała z powodu krytyki bliskiej osoby, ponieważ kupiła czerwoną sukienkę, o której marzyła od dawna. Wyglądała w niej pięknie, a jednak pod presją negatywnych osadów, straciła do niej serce. Często tak jest, że zmiana może przynieść falę krytyki. A jak wiadomo, ta od najbliższych, dotyka najbardziej.

Zmiana to przede wszystkim postawienie na własne pragnienia, dlatego trzeba być przygotowaną, by obronić siebie i własne odczucia. Najważniejsze nie dopuścić, by ktoś spowodował, że przestajesz nosić wymarzoną czerwoną sukienkę, ponieważ on/ ona lubi sukienkę w innych kolorach. Swoje upodobania przerzuca na Ciebie.

Przerabianie ubrań to ważny krok w odkrywaniu własnego stylu

Patrz własnymi oczami i nie daj sobie odebrać tego, co daje Ci radość I satysfakcję. Zmiana dodaje siły i jest wstępem do czegoś nowego. Wiem to, widzę na co dzień kobiety, które realizują własne marzenia, a ubranie jest jednym ze składowych. Co za przyjemność patrzeć na nie, na te spektakularne przeobrażenia.
         
Kursy krawieckie w nurcie redesignu, które proponuję, są adresowane takim właśnie kobietom, kobietom, które szukają w Życiu ekscytacji, wychodzą ze strefy komfortu, poszukują nowych smaków i wyzwań. Dzięki temu możesz dla siebie być projektantką, tworzyć ubrania na miarę własnych potrzeb i upodobań – tego chcę Cię nauczyć.  

modelka: Dominika Szymanek

Przerabiając ubrania według własnego pomysłu możesz zaskoczyć bliskich i dalszych znajomych twórczą inwencją, a przede wszystkim indywidualnymi projektami, których nikt, poza Tobą nie będzie miał. Możesz również pójść dalej, w rytmie własnych marzeń i założyć pracownię, dzięki której Twoje projekty mają szansę stać się Twoją pracą.

To piękna praca i piękny zawód, zapewniam Cię, warto o niego zawalczyć.

Jeśli chcesz podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami i refleksjami związanymi z powyższym tematem, bardzo chętnie podejmę dyskusję. Napisz do mnie w wiadomości prywatnej lub skontaktuj się telefonicznie. Tak po prostu.

Jola.